top of page

Sputnik (Pologne)

Ile kosztuje ślub na Księżycu.


Od 2022 roku będzie można zamówić wesele z lotem nad powierzchnią Księżyca z muzyką Franka Sinatry „Fly Me to the Moon”. Tygodniowy lot kosmiczny będzie odbywać się na pokładzie autonomicznej kapsuły, co pozwoli zakochanym być samym podczas podróży.


Agencja ApoteoSurprise, która zajmuje się organizowaniem niezwykłych ślubów, uruchamia całkowicie nową usługę za 125 milionów euro, która pozwoli pięknym książętom XXI wieku poprosić o rękę swojej ukochanej podczas lotu wokół Księżyca. W ten sposób wkrótce stanie się możliwe sięgnięcie Księżyca z nieba dla ukochanej, ponieważ paryska agencja „zrealizuje najbardziej szalone i niezwykłe marzenie o ślubie”.


Od marca 2022 roku każdy zamożny narzeczony będzie mógł skorzystać z pakietu usług, a w ciągu pięciu miesięcy przejść przez następujący program:


— Trening fizyczny i wstępne szkolenie techniczne przez dwanaście tygodni.


— Wylot w wyznaczonym dniu z kosmodromu Kennedy na przylądku Canaveral (Floryda).


— Muzyka w hełmach obu kosmicznych turystów „Tako rzecze Zaratustra op. 30” Richarda Straussa w momencie odczuwania pierwszych oznak nieważkości.


— Przybycie na orbitę Księżyca w ciągu trzech dni i przelot nad szarym ciałem niebieskim na wysokości zaledwie 200/300 kilometrów.


— Brak łączności z Ziemią przez pół godziny — czas, w którym kapsuła będzie przelatywać po drugiej stronie Księżyca.


— Muzyka „Fly Me to the Moon” Franka Sinatry od połowy lotu orbitalnego, co pozwoli narzeczonemu poprosić o rękę i serce (pierścionek zaręczynowy będzie ukryty w jego skafandrze) z dala od jakiejkolwiek formy życia.


— Oszałamiający wschód Ziemi za księżycowymi kraterami i podróż powrotna przez cztery dni przed wejściem w atmosferę i ostatecznym lądowaniem.


Trasa statku kosmicznego będzie odtwarzać trajektorię legendarnego Apollo 8 z 1968 roku. Kapsuła, zdolna do przyspieszenia do 38 000 km/h, będzie wyposażona w osiem kamer, które uwiecznią znamienite wejście zakochanej pary w historię podboju kosmosu i podbój serca ukochanej.


bottom of page